Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı
Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı
Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı

Erkek tipi saç dökülmesi nasıl tedavi edilir

Erkek tipi kellik (androjenik alopesi olarak da bilinir) Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 50 milyon erkeği etkilediği tahmin edilmektedir. Tipik “M” şeklini oluşturan tapınakların üzerinde saç dökülmesiyle başlar. Zamanla, saç dökülmesi başın üst kısmına doğru devam eder ve bazen kılların tam olarak ortaya çıkmasına neden olarak başın ve başın arka tarafındaki tüyleri de iddia eder. Erkek tipi kellik yaşarsanız ve görünümünüzle rahat hissetmiyorsanız, belirli tedavi seçenekleri mevcuttur.

Erkek tipi kelliklerin nasıl çalıştığını anlar. Androjenik alopesi, erkek seks hormonları (androjenler) varlığı ile bağlantılı olmasına rağmen, kesin nedeni bilinmemektedir.  Minoxidil Kullanıcı Yorumları sayfasında da aşağıdaki maddeler listelenmektedir.

 • Erkek tipi kellik, genetik yatkınlıktan kaynaklanır ve kellik ile ilişkili olduğuna inanılan ana androjen dihidrotestosteron (DHT) ‘dir.
 • Saç foliküllerinde artmış DHT seviyesinin, kılların büyüme döngüsünü kısalttığı ve yeni saçların büyümesini geciktirdiğine inanılmaktadır.
 • Zamanla, saç köklerinin büyümesi yeni saçları durdurur; bununla birlikte, foliküllerin hayatta kalması, hala yeni saçlar yetiştirebileceklerini düşündürmektedir.

Minoxidil’i (Rogaine) deneyin. Minoksidil, erkek tipi kellik tedavisinde FDA onaylı bir topikal tedavidir. Saç köklerinin büyümesini teşvik eden ve doğrudan kafa derisine uygulanan bir çözümdür.

 • Minoksidil saç dökülmesini yavaşlatır ve bazı erkekler yeni saçların büyümesini tecrübe eder. Ancak, ilaç kesilirse saç dökülmesi genellikle döner, bu yüzden sonuçları görmeye devam etmek için minoksidil kullanmaya devam etmeniz gerekir.
 • Minoxidil ile ilişkili yan etkiler kaşıntı, deri döküntüsü, akne, yanma, iltihaplanma ve şişmeyi içerir.
 • Çok fazla ilacın vücudunuza emdiğini gösteren ciddi yan etkiler arasında bulanık görme, göğüs ağrısı, baş dönmesi, bayılma ve düzensiz kalp atışı sayılabilir.

Finasteride almanız gerekiyorsa doktorunuza danışın. Finasteride (Propecia ve Proscar altında pazarlanmaktadır) oral bir reçete hapıdır ve minoksidilden biraz daha etkilidir. Serbest testosteronu DHT’ye dönüştürecek olan enzime bağlanarak çalışır.  Minoxidil Losyon Kullanıcı Yorumları arasında da değinildiği gibi;

 • Finasteride aldığınız sürece saç dökülmesini yavaşlatır. Bununla birlikte, tedaviyi bırakmaz, saç dökülmesi genellikle bir yıl içinde geri döner.
 • Finasterid ile ilişkili yan etkiler arasında chiller; soğuk terler; karışıklık; baş dönmesi; kovanlar; bacaklarda, kollarda ve yüzlerde şişme; karıncalanma; erektil disfonksiyon; azalmış libido; ve ejakülatör disfonksiyon; ve kilo alımı.

Saç ekimi alın. Saç ekimi sırasında küçük saç bantları saç derisinin bir kısmından saçsız bölgeye taşınır. Saç ekimi genellikle birkaç seans sırasında yapılır ve pahalı olabilmelerine rağmen, sonuçlar etkili ve kalıcıdır.

 • İşlemden önce, kafa derisini uyuşturmak için lokal anestezi alacaksınız.
 • Prosedür sırasında, tüylü bir saç derisinin küçük bir kısmı çıkarılır (verici alan) ve kalan deri birbirine dikilir. Daha sonra, küçük saç grupları, verici alandan dikkatlice ayrılır ve kel alana sokulur.
 • Bir seansta binlerce kıl transplante edilebilir
 • Saç ekimi, yara izi ve kanamaya neden olabilir ve enfeksiyon riski vardır.

Saç dökülme engelleyici gıdaları yiyin. Beslenme dengesizlikleri genellikle saç dökülmesinin sebebidir. Kötü beslenme, vücudunuzu sağlıksız hale getirerek saç kaybına neden olabilen makrobesin (proteinler, yağlar, karbonhidratlar) ve mikro besin (vitamin ve mineraller) eksikliğine yol açabilir. Saçlarınızın ve genel sağlığınızın sağlığını desteklemek için, aşağıda listelenen yiyeceklerin bir kısmını veya tümünü diyetinize ekleyin: Minoxidil Losyon Yorumları ;

 • A vitamini veya beta karoten ile paketlenmiş kırmızı, sarı ve turuncu meyveler ve sebzeleri (havuç, tatlı patates, biber ve kavun gibi) yiyin. Bazı araştırmalar, A vitamininin saç folikülleri dahil olmak üzere hücrelerin büyümesini ve sağlığını desteklediğini düşündürmektedir.
 • Omega-3 yağ asitleri ile paketlenmiş yağlı balık (somon ve sardalya gibi) yiyerek sağlıklı saçları teşvik edin.
 • Saç derisine kan akışını artırabilen ve sonuç olarak saç büyümesini arttıran yoğurt ve diğer B5 vitamini içeren besinler.
 • A vitamini, demir, folat ve C vitamini ile dolu ıspanaklı bir salata yapın. Bu vitamin ve mineral kokteyli, sağlıklı saç derisini ve saçı desteklemeye yardımcı olur.
 • Yağsız et (tavuk veya hindi gibi), az yağlı süt ürünleri ve protein bakımından zengin sebzeler (örneğin, fasulye) yiyerek yeterince protein aldığınızdan emin olun. Saç keratin denilen bir protein molekülünden yapılır ve böylece saçı beslemek için uygun diyet proteini gereklidir.
 • Saçı büyümeye yardımcı olabilir B7 vitamini (aynı zamanda biyotin olarak da bilinir) içeren gıdalar yiyin. Yemek yiyecekler arasında yumurta, zenginleştirilmiş tahıllar, süt ürünleri ve tavuk bulunur.
 • İstiridye, ıstakoz ve zenginleştirilmiş tahıllar gibi çinko bakımından zengin besinler yiyin.
 • Çinko eksikliği saç dökülmesine neden olabilir, bu nedenle bu mineralden günlük diyetinizden yeterince aldığınızdan emin olmalısınız.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı Minoxidil Losyon Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı © 2019
Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı Minoxidil Losyon - Saç Sakal Çıkarıcı